AKTUALNOSCI WFOSiGW W KIELCACH (RSS)

17-09-2021

Konkurs pn. „Kampania informacyjno-edukacyjna – Eko-inwestycje w województwie świętokrzyskim” – Edycja 2021 r.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach ogłasza konkurs „Kampania informacyjno-edukacyjna – Eko-inwestycje w województwie świętokrzyskim” – Edycja 2021 r.

Więcej...

15-09-2021

Miasto z klimatem - najlepszy zrealizowany projekt

Trwa konkurs "Miasto z klimatem - najlepszy zrealizowany projekt"

10 września ruszyła druga edycja konkursu Ministerstwa Klimatu i Środowiska "Miasto z klimatem - najlepszy zrealizowany projekt". Konkurs skierowany jest do samorządów miast, które w ciągu ostatnich 3 lat przed ogłoszeniem konkursu, ale nie później niż 6 miesięcy przed jego rozpoczęciem zrealizowały inwestycje z obszaru rozwoju błękitno-zielonej infrastruktury (w tym retencja wody) lub zrównoważonego transportu. Celem konkursu jest promocja oraz upowszechnianie nowoczesnych, efektywnych, zielonych rozwiązań miejskich, służących poprawie jakości życia mieszkańców poprzez ochronę klimatu lub zwiększenie odporności miast na skutki zmian klimatu. Podstawowym kryterium oceny zgłoszonych przez samorządy inicjatyw będą uzyskane efekty ekologiczne oraz społeczne przeprowadzonych inwestycji.

Więcej...

14-09-2021

EKO-KINO 2021/09

loga ekokino

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach zaprasza
do udziału w wydarzeniu promującym właściwe postawy ekologiczne pt.
„EKO-KINO”

które odbędzie się w Kielcach na placu Artystów w dniu 20.09.2021 r.
rozpoczęcie o godzinie 9.00
 
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

patronat nad wydarzeniem objeło

ministerstwo klimatu i srodowiska

13-09-2021

Druga odsłona Akademii Czystego Powietrza od 16 września

Druga odsłona Akademii Czystego Powietrza od 16 września

Akademia CzP zaproszenie webinar 1 16 09 2021

Z myślą o samorządach, które są najbliżej swoich mieszkańców przygotowano drugi cykl bezpłatnych webinariów #AkademiaCzystegoPowietrza2021. Przewodnik po zreformowanym w 2020 r. programie „Czyste Powietrze” to przydatne źródło informacji zarówno dla pracowników gminnych punktów konsultacyjno-informacyjnych, eko-doradców, jak i wnioskodawców zainteresowanych dotacjami na wymianę tzw. kopciuchów i ocieplenie domów. Na czwartki z programem „Czyste Powietrze”, od 16 września, zapraszają: Ministerstwo Klimatu i Środowiska, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Polski Alarm Smogowy.


27-08-2021

Lista jednostek zakwalifikowanych do dofinansowania - sprzęt i wyposażenie dla straży

strażLista jednostek zakwalifikowanych do dofinansowania po zwiększeniu alokacji środków w ramach: "Ogólnopolskiego programu finansowania służb ratowniczych. Część 2) Dofinansowanie zakupu sprzętu i wyposażenia jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych" ogłoszonego dn. 19.04.2021 r.

- Lista jednostek
16-08-2021

Aktualizacja kwoty - Nabór wniosków na finansowanie pożyczkowe dla zadań realizowanych w 2021 roku wpisujących się w priorytety z Listy przedsięwzięć priorytetowych do dofinansowania

Szanowni Państwo

W związku z rosnącym zainteresowaniem pozyskania wsparcia finansowego Zarząd Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach postanowił zwiększyć pulę środków z przeznaczeniem do wydatkowania na dofinansowanie zadań w formie pożyczek i/lub pożyczek na zachowanie płynności finansowej do kwoty 50.000.000,00 zł.

Pozostałe warunki naboru nie ulegają zmianie.