AKTUALNOSCI WFOSiGW W KIELCACH (RSS)

20-02-2020

Nabór wniosków dla zadań realizowanych w 2020 roku wpisujących się w priorytety z Listy przedsięwzięć priorytetowych do dofinansowania przez WFOŚiGW w Kielcach.

Zarząd Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach ogłasza nabory wniosków dla zadań realizowanych w 2020 roku wpisujących się w priorytety z Listy przedsięwzięć priorytetowych do dofinansowania przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach.

Więcej...

10-02-2020

Konferencja pod nazwą „Wysoka jakość powietrza wyzwaniem XXI wieku”

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach zaprasza do udziału w konferencji pod nazwą „Wysoka jakość powietrza wyzwaniem XXI wieku”. Konferencja odbędzie się w dniu 26 lutego 2020 r. – rozpoczęcie konferencji o godzinie 10.00 (rejestracja od 9.30) w ramach XXIII Międzynarodowych Targów Energetyki i Elektrotechniki, XVIII Targów Odnawialnych Źródeł Energii ENEX Nowa Energia na terenie Targów Kielce.

Więcej...

10-02-2020

Ekolaur Świętokrzyski - Nagroda Prezesa Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach – Edycja 2020r.

Szanowni Mieszkańcy

Zapraszamy do udziału w I edycji konkursu pn.”Ekolaur Świętokrzyski” - Nagroda Prezesa Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach – Edycja 2020r.  Konkurs „Laur Świętokrzyski” ma za zadanie promować najbardziej proekologiczne postawy Mieszkańców, Instytucji lub Firm które działają na terenie województwa świętokrzyskiego.

Więcej...

08-01-2020

Kampania pn. Czas na Czyste powietrze, spotkanie w Centrum Onkologii w Kielcach

W dniu 19.11.2019 r. w Świętokrzyskim Centrum Onkologii w Kielcach odbyło się  spotkanie eksperckie organizowane przez Stowarzyszenie Dziennikarze dla zdrowia w ramach kampanii „Czas na Czyste powietrze”, na którym zaprezentowano szereg danych dotyczących monitoringu jakości powietrza na terenie województwa świętokrzyskiego, niekorzystnego wpływu zanieczyszczeń powietrza na zdrowie ludzi i na środowisko przyrodnicze oraz możliwości finansowania inwestycji z zakresu efektywności energetycznej i OZE realizowanych przez różne podmioty ze środków będących w dyspozycji instytucji finansowych, w tym WFOŚiGW w Kielcach.

Więcej...

20-12-2019

Informacja o kwalifkowalności w budynkach nowobudowanych

WAŻNA INFORMACJA

„Informujemy, że od 1 stycznia 2020 roku zgodnie z ust. 6.7 pkt 6) Programu Priorytetowego Czyste Powietrze,
koszty zakupu i montażu źródła ciepła, przyłącza cieplnego, gazowego lub elektroenergetycznego w budynkach nowobudowanych nie są kwalifikowane.
14-11-2019

14 listopada - Dzień Czystego Powietrza

14 listopada - Dzień Czystego Powietrza


Od naszych codziennych wyborów zależy jakość powietrza, którym oddychamy. Dlatego przypadający 14 listopada Dzień Czystego Powietrza jest doskonałą okazją do tego, by przypomnieć, że spalanie śmieci w domowych piecach niesie bardzo poważne konsekwencje nie tylko dla zdrowia i życia mieszkańców, ale także – dla środowiska.

Więcej...