AKTUALNOSCI WFOSiGW W KIELCACH (RSS)

06-11-2020

Program priorytetowy "Moja woda": maksymalny termin realizacji zadania został wydłużony do 12 miesięcy.

WFOŚiGW w Kielcach informuje, że z uwagi na terminy rozpatrywania wniosków oraz specyfikę inwestycji realizowanych w ramach Programu priorytetowego pn. „Moja woda” maksymalny termin realizacji zadania został wydłużony do 12 miesięcy.

Więcej...

05-11-2020

EkoSfera z bogatym programem debat.

Konferencja EkoSfera jest integralną częścią Międzynarodowych Targów Ochrony Środowiska POLECO. W tym roku ze względu na przełożenie targów konferencja odbywa się on-line w dniach 9-10 listopada.

Więcej...

29-10-2020

Ogłoszenie o naborze - Część 1) Dofinansowanie zakupu specjalistycznego sprzętu wykorzystywanego w akcjach ratowniczych (3)

strażSzanowni Państwo

W związku ze zmianą zaakceptowanego przez Ministra Środowiska „Zestawienia sprzętu przewidzianego do zakupu w 2020 r. ze środków NFOŚiGW w ramach Porozumienia w sprawie współdziałania w zakresie zwalczania zagrożeń dla środowiska z dnia 30 października 2015 r.”, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach ogłasza od dnia 29.10.2020 nabór wniosków w ramach „Ogólnopolskiego programu finansowania służb ratowniczych. Część 1) Dofinansowanie zakupu specjalistycznego sprzętu wykorzystywanego w akcjach ratowniczych”. Podmiotem mogącym ubiegać się o dofinansowanie jak również wysokość środków możliwych do pozyskania z WFOŚiGW w Kielcach oraz NFOŚiGW w Warszawie jest Ochotnicza Straż Pożarna w Jabłonicach. W załączeniu zaktualizowane „Zestawienie sprzętu /…/”.

Wniosek od OSP w Jabłonicach musi wpłynąć do biura Funduszu do dnia 06.11.2020 roku.

Więcej...

28-10-2020

Czyste Powietrze 2.0 – podstawowe informacje dla gmin.

Czyste Powietrze   start wiosków   facebook

Na stronie czystepowietrze.gov.pl/dla-gmin znajdują się szczegółowe informacje dot. wydawania zaświadczeń w Programie Czyste Powietrze 2.0. Ponadto uruchomiona została specjalna infolinia dla gmin, pod numerem telefonu 22 340 40 90 można zadawać pytania dotyczące programu.

Więcej...

21-10-2020

„Czyste Powietrze” 2.0 - Wyższe dotacje i większa współpraca z gminami

Czyste Powietrze   start wiosków   facebookDziś (21 października) rozpoczyna się nabór wniosków w drugiej części programu „Czyste Powietrze”, przygotowanej dla Polaków o niższych dochodach. Aby dostać wyższą dotację – nawet do 37 tys. zł – na wymianę kopciucha i termomodernizację domu, potrzebne będzie zaświadczenie o dochodach wydane przez gminę.

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przygotował też nowe udogodnienia: kalkulator dotacji, wydłużenie realizacji przedsięwzięcia o dodatkowe pół roku oraz listę urządzeń i materiałów zgodnych z programem.

Jak podkreśla minister klimatu i środowiska Michał Kurtyka z początkiem października weszły w życie przepisy umożliwiające wsparcie uboższej części społeczeństwa w ramach programu „Czyste Powietrze”.

„Otwiera nam to drzwi do wzmocnionej współpracy z gminami, które są zobligowane do wydawania zaświadczeń uprawniających mniej zamożnych beneficjentów programu do podwyższonego poziomu dofinansowania. To kolejny ważny krok w walce ze smogiem, który ograniczamy, inwestując w termomodernizację polskich domów jednorodzinnych i wymianę starych, nieefektywnych źródeł ciepła oraz montaż odnawialnych źródeł energii” – mówi szef resortu klimatu i środowiska.

Więcej...

20-10-2020

COVID-19 komunikat


WAŻNY KOMUNIKAT!!!

INFORMUJEMY, ŻE W ZWIĄZKU Z NADMIERNYM ROZPRZESTRZENIANIEM SIĘ ZACHOROWAŃ ORAZ WYSTĄPIENIEM DUŻEGO RYZYKA UNIERUCHOMIENIA JEDNOSTKI, OD DNIA 21.10.2020 DO ODWOŁANIA WFOŚIGW W KIELCACH ZAWIESZA PRZYJMOWANIE BENEFICJENTÓW  W SIEDZIBIE FUNDUSZU.

BENEFICJENCI BĘDĄ OBSŁUGIWANI TELEFONICZNIE ORAZ ZA POMOCĄ ELEKTRONICZNYCH FORM KORESPONDENCJI.
DOKUMENTY W FORMIE PAPIEROWEJ PRZYJMOWANE BĘDĄ W NIEZMIENIONEJ FORMIE PRZEZ DEDYKOWANĄ SKRZYNKĘ PODAWCZĄ.