AKTUALNOSCI WFOSiGW W KIELCACH (RSS)

29-12-2021

WFOŚiGW zamyka nabory wniosków na finansowanie zadań w formie pożyczkowej na 2021 r.

Zarząd Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach informuje iż z dniem 31-12-2021 r. zamyka nabór wniosków na finansowanie zadań w formie pożyczkowej na 2021 r. wpisujących się w priorytety z Listy przedsięwzięć priorytetowych do dofinansowania przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach.

Więcej...

29-12-2021

Nowości w programie „Czyste Powietrze” planowane na 2022 r.

Trzecia część programu „Czyste Powietrze” z najwyższym dofinansowaniem do 69 tys. zł przy dochodzie na członka gospodarstwa domowego 900 zł lub 1260 zł (dotyczy odpowiednio gospodarstw wieloosobowych i jednoosobowych), oraz dla osób z ustalonym prawem do zasiłku, a także zmiany dotychczasowego programu, żeby jeszcze łatwiej sięgać po dotacje – to najbliższe plany Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na 2022 r. w zakresie „Czystego Powietrza”.

Więcej...

17-12-2021

Dni wolne od pracy


INFORMACJA


 
Informujemy, że zgodnie z Zarządzeniem Wewnętrznym Nr 22/21 i 23/21 Prezesa Zarządu. w sprawie ustalenia dnia wolnego od pracy dla pracowników WFOŚiGW w Kielcach  ustalono dni:
24 grudnia 2021 r. i 7 stycznia 2022 r. dniami wolnymi od pracy.
W powyższych dniach biuro Funduszu będzie nieczynne.


13-12-2021

Od 1 stycznia 2022 r. wycofanie dotacji na kotły węglowe w „Czystym Powietrzu”

Przypomnienie o wycofaniu dotacji na kotły węglowe w programie Czyste PowietrzeOd 1 stycznia 2022 r. wycofanie dotacji na kotły węglowe w „Czystym Powietrzu”. Przypominamy, że zakup i montaż kotła na węgiel – w ramach programu „Czyste Powietrze” – będzie możliwy tylko do końca bieżącego roku.

Więcej...

10-12-2021

Wynik konkursu pn. Budowa infrastruktury służącej edukacji ekologicznej

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach informuje, że zakończone zostały prace Komisji konkursowej powołanej do oceny kart konkursowych złożonych w ramach ogłoszonego konkursu pn. „Budowa infrastruktury służącej edukacji ekologicznej”.

Więcej...

08-12-2021

Informacja prasowa


CP inf prasowa

Informacja prasowa


Praktyczna wiedza o programie „Czyste Powietrze” dostępna dla wszystkich w cyklu Akademia Czystego Powietrza

 

Zasady programu „Czyste Powietrze”, Kredyt Czyste Powietrze, wniosek o dofinansowanie i płatność, zachęty dla gmin i wymiana dobrych praktyk między JST, elektryfikacja w ogrzewnictwie, termomodernizacja, rola ekodoradców, uchwały antysmogowe, Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków – to tylko niektóre z tematów omówionych podczas tegorocznych spotkań pn. Akademia Czystego Powietrza. Webinaria, prezentacje i odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania są już dostępne – bezpłatnie, dla każdego i w dowolnym momencie – na stronie czystepowietrze.gov.pl.

Łącznie kilkunastu prelegentów i ponad 6,5 tys. uczestników (średnio po 650 osób na każdym z dziesięciu webinarów od 16 września do 25 listopada br.) spotkało się online w ramach II edycji Akademii Czystego Powietrza, która organizowana od 2020 r., jest wspólną inicjatywą Ministerstwa Klimatu i Środowiska, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Polskiego Alarmu Smogowego.
Wszystkie spotkania, nagrane w formie wideo, a także prezentacje oraz publikowane sukcesywnie odpowiedzi na setki zadanych pytań, są dostępne na stronie czystepowietrze.gov.pl. Nagrania wszystkich webinarów można znaleźć również na profilu NFOŚiGW na YouTube, gdzie do tej pory w sumie obejrzało je ok. 10 tys. osób.

Więcej...